2
Radovan Vítek
Majetek v hodnotě
75,0 mld. Kč

  • Největší český realitní magnát, druhý nejbohatší Čech.
  • Hlavní majitel skupiny CPI Property Group.
  • Baví ho tvrdý byznys, nepotrpí si na prázdnou společenskou konverzaci.
Zdroj financí
reality
Datum narození
22. 1. 1971
Bydliště
Praha, Cranleigh
Rodiště
Nové Město na Moravě
Vzdělání
JUDr.
Rodinný stav
ženatý
Počet dětí
4
Posedlost
dobré jídlo, víno a peníze
Auto
Range Rover
Hlavní firma
CPI Property Group
Původ majetku
selfmade, privatizace
Loňský majetek
60,0 mld. Kč
* Aktualizace 7. 4. 2020: Radovan Vítek je podle nového žebříčku dolarových miliardářů druhým nejbohatším Čechem. Jeho jmění Forbes odhaduje na 4 miliardy dolarů. Pomohly mu rekordní výsledky z loňského roku a to, že valuace jeho skupiny CPI Property Group, která je rozkročená po celé střední Evropě, není závislá na cenách akcií.
 
Zdaleka největší český realitní magnát. Jeho skupina CPI Property Group vykazuje čistou hodnotu aktiv ve výši čtyř miliard eur, tedy v přepočtu 100 miliard korun, a Radovan Vítek v ní oficiálně vlastní kolem 90 procent. Na druhou stranu občas vyjdou najevo informace, které při valuaci jeho majetku vedou k opatrnosti. Loni přišli miliardáři Marek Čmejla a Jiří Diviš s tvrzením, že ještě v roce 2012 financovali a skrytě ovládali polovinu skupiny CPI. A že jim CPI stále dluží hodně peněz. Skupina to odmítá, vše dospělo až před soud v New Yorku. Vedle toho CPI PG pokračuje v profesionalizaci svého byznysu a získala investiční ratingy. Radovan Vítek podle svých slov začal podnikat s penězi od rodičů, první větší úspěchy si připsal ve slovenských privatizacích se skupinou Istrokapitál a v ČR se uvedl při nepřátelském převzetí družstva Včela na přelomu let 1996 a 1997. Některé nemovitosti kdysi zámožného družstva jsou stále v jeho portfoliu. Vysloužil si tak pověst drsného nájezdníka, žádný ze soudních sporů bývalých „včelařů“ ho ale nedoběhl. V rodinném majetku zvelebuje závodiště ve Velké Chuchli, letos tam přibyly parkurové závody, jimž se věnují dvě jeho dcery. Letos přešly z poníků na koně. Vítek letos otevřel první pětihvězdičkový hotel na Hvaru.
„Baron Trenck, nejslavnější vězeň na Špilberku, to byl hrdina našich dětských her.“ (podle této postavy se jmenuje Vítkova jachta)
— Radovan Vítek