1
Petr Kellner
Majetek v hodnotě
350,0 mld. Kč

  • Nejbohatší Čech, vládce skupiny PPF.
  • Začínal jako obchodník s kopírkami, do extraligy vstoupil ovládnutím České pojišťovny.
  • Míří opět na TV Nova, hraje o uvedení splátkové skupiny Home Credit na burzu.
Zdroj financí
finance
Další obory
telekomunikace
Datum narození
20. 5. 1964
Bydliště
Praha
Rodiště
Liberec
Vzdělání
Ing.
Rodinný stav
ženatý
Počet dětí
4
Posedlost
kitesurfing, snowboard, parkur
Auto
Range Rover Sport
Hlavní firma
PPF
Vedlejší firmy
O2, Home Credit, Air Bank, Cetin
Původ majetku
privatizace, selfmade
Loňský majetek
310,0 mld. Kč
* Aktualizace 7. 4. 2020: Petr Kellner v novém žebříčku nejbohatších lidí světa zchudl. Kvůli následkům boje s koronavirem, který zpomalil světovou ekonomiku a snížil ceny akcií na burze. Forbes tak odhaduje jeho jmění pro rok 2020 na 14,9 miliardy dolarů, což je meziročně o 0,6 miliardy méně. Důvodem je především pokles cen akcií O2 a propad byznysu splátkového Home Creditu.
 
Nejbohatší Čech chce uvést svůj nejcennější majetek na burzu. Řeč je o splátkové skupině Home Credit, která si namlouvá investory na hongkongské burze. Petr Kellner si ji cení minimálně na 8,5 miliardy eur, což je v přepočtu 220 miliard korun. Podmínky na trhu jsou ale nestálé, a pokud nabídky nebudou dost vysoké, Home Credit zůstane v jeho skupině PPF. Nad tou Petr Kellner dál vládne pevnou a aktivní rukou a další desítky miliard korun má investovány v telekomunikacích. V Česku PPF ovládá O2 Czech Republic či infrastrukturní Cetin, dále vlastní Telenor v Maďarsku, Bulharsku, Černé Hoře a Srbsku. Petr Kellner začínal po revoluci jako obchodník s kopírkami, pak naskočil do kuponové privatizace a cestu do žebříčku dolarových miliardářů mu nakonec otevřelo ovládnutí České pojišťovny. PPF je aktuálně také v posledním kole jednání o koupi TV Nova. Přepsaly by se tak poměry na české mediální scéně.
„Dnešní západní společnost, a zejména Evropa, je stále více ovládána ideologií individuální nárokovosti, rovnostářstvím a relativizováním tradičních hodnot. Novodobé ideologie mají tendenci omezovat svobodu, kreativitu a kritické myšlení. Věřím ale, že česká společnost, která tradičně stojí především na umu a pracovitosti zdejších lidí, v takovém světě obstojí.“ (výroční zpráva PPF 2018)
— Petr Kellner