55
Petr Paukner
Majetek v hodnotě
4,3 mld. Kč

  • Od roku 2013 je majoritním vlastníkem fotbalového klubu Dukla Praha, kterému fandil už jako malý kluk. Sám přiznává, že téhle akvizice lituje, protože ve fotbale už utopil vysoké desítky milionů korun. Dodnes se neúspěšně snaží pro klub sehnat strategického partnera.
  • Miluje pražské prvorepublikové vily, které od 90. let systematicky kupuje. Loni například koupil na Hanspaulce vilu po bývalém komunistickém funkcionáři Miloši Jakešovi, za kterou zaplatil 90 milionů.
Zdroj financí
energetika
Datum narození
28. 8. 1955
Bydliště
Praha
Rodiště
Písek
Vzdělání
Ing.
Rodinný stav
ženatý
Počet dětí
2
Posedlost
Dukla Praha
Auto
Mercedes-Benz, Ferrari 612 Scaglietti
Hlavní firma
Carbounion Bohemia
Vedlejší firmy
Emeran 1860, Carbosped, Humatex, Uniongrid (s E.ON)
Původ majetku
selfmade
Loňský majetek
3,8 mld. Kč
Uhlí, které patří ke klíčovým komoditám, s nimiž jeho skupina Carbounion obchoduje, má v Evropě na kahánku a Petr Paukner si to dobře uvědomuje. Na výsledcích Carbounionu se to na první pohled neprojevilo, ale to jen proto, že začíná nést své ovoce sázka na druhou nohu energetického byznysu – stavbu rozvodných sítí, které je neustále potřeba renovovat. Kromě toho investuje i do nemovitostí, v lukrativních částech Prahy vlastní několik vil, patří mu také druholigový fotbalový klub Dukla Praha. Tady ovšem peníze nevydělává, ale už několik let je jen utrácí.
„Nikdy bych neprodal zašpiněnou košili.“
— Petr Paukner