54
Luděk Sekyra
Majetek v hodnotě
4,5 mld. Kč

  • Patří mezi nejvýznamnější české filantropy – podporuje studenty, kritické myšlení, je donátorem univerzity v Oxfordu a kritizuje narůstající populismus ve společnosti.
  • Vlastní nejluxusnější hotel ve Špindlerově Mlýně Savoy. Koupil ho v roce 2006 a následně do jeho přestavby investoval půl miliardy korun.
Zdroj financí
reality
Datum narození
8. 2. 1964
Bydliště
Praha
Rodinný stav
ženatý
Počet dětí
1
Posedlost
umění, fotografie, filozofie
Auto
Mercedes-Benz S
Hlavní firma
Sekyra Group
Původ majetku
selfmade
Loňský majetek
4,5 mld. Kč
Nikdo jiný neví lépe, jak těžké je kvůli složitým povolovacím procesům rozjet v Česku developerský projekt, než Luděk Sekyra. Už víc než 10 let se chystá stavět u Smíchovského nádraží a na Rohanském ostrově, na dvou nejlukrativnějších volných pozemcích v širším centru Prahy. Nejblíž je zahájení stavby na Smíchově, ale i tady se začátek, původně stanovený na letošní září, znovu posunul. Pozemky navíc stále nejsou Sekyrovy (drží na ně ale předkupní právo), proto dál zůstáváme konzervativní – přinejmenším do doby, než budou opravdu jeho.
„Byznysová etika má vždy jeden problém. Když se budete chovat absolutně eticky, jako se třeba chovají duchovní, nebudete dosahovat zisku. Musí tam proto být rovnováha. Musíte se chovat eticky a zároveň dosahovat výsledků. A já to v rovnováze vždycky měl.“
— Luděk Sekyra