84
Ondřej Vlček
Majetek v hodnotě
2,5 mld. Kč

  • Letos v létě Vlček, bývalý technický a provozní ředitel, převzal řízení firmy od dlouholetého CEO Vince Stecklera.
  • Vlček se svou manželkou založil a provozuje charitativní organizaci Zlatá rybka, která pomáhá plnit nemocným dětem jejich přání.
Zdroj financí
software
Datum narození
14. 7. 1977
Bydliště
Praha
Rodiště
Praha
Vzdělání
ČVUT
Rodinný stav
ženatý
Počet dětí
3
Posedlost
cestování, víno
Auto
Tesla Model S
Hlavní firma
Avast
Původ majetku
selfmade
Loňský majetek
2,0 mld. Kč
Ondřej Vlček přišel do Avastu v roce 1995 na brigádu, byl provozním i technickým ředitelem a dnes je z něj CEO. A také minoritní akcionář, což ho loni poprvé vyneslo do žebříčku nejbohatších Čechů. Při vstupu kyberbezpečnostní společnosti na londýnskou burzu prodal 4,8 milionu akcií za upisovací cenu 250 pencí a nadále drží 19,8 milionu akcií v hodnotě převyšující (ke konci září) dvě miliardy korun. Když k tomu ovšem připočteme vyplacené dividendy Avastu (podle údajů společnosti CRIF jen mezi lety 2010 a 2013 firma akcionářům vyplatila 3,5 miliardy korun na dividendách), dostáváme se i konzervativním oceněním na 2,5 miliardy korun. Vlček, jeden z nejvýznamnějších lidí české technologické scény, jezdí elektromobilem Tesla Model S, má rád cestování, je milovníkem českého lesa, červeného vína a spolu s manželkou se věnuje pomoci nemocným dětem v nadaci Zlatá rybka.
„Já miluju cesty do lesa a vždy, když jsem pryč, se do toho českého už moc těším. Takové lesy, jako máme my, nejsou nikde jinde na světě!“ (Forbes, září 2018)
— Ondřej Vlček