86
Ondřej Fryc
Majetek v hodnotě
2,5 mld. Kč

  • Fryc založil Mall.cz v roce 2000 ještě jako Bílé zboží a vybudoval z něho miliardový e-shop.
  • Je aktivním investorem do českých startupů, jeho Reflex Capital jich má v portfoliu téměř dvacet.
  • Kultovní oděvní značka outdoorového oblečení Bushman byla těsně před krachem, Fryc do ní investoval a pomohl ji zachránit.
Zdroj financí
investice
Datum narození
1. 10. 1973
Bydliště
Praha
Rodiště
Praha
Vzdělání
Ing.
Rodinný stav
ženatý
Počet dětí
3
Posedlost
létání
Auto
Tesla Model S
Hlavní firma
Reflex Capital
Původ majetku
privatizace, selfmade
Loňský majetek
2,2 mld. Kč
Dřevoplastová prkna, analýza satelitních snímků, masové tyčinky, vnitřní „GPS“ systém, kultovní oděvní značka Bushman… Záběr investičního fondu Reflex Capital je hodně rozmanitý a zhodnocuje peníze, které Ondřej Fryc vydělal při prodeji podílu v internetových obchodech společnosti Netretail Holding, která zastřešovala e-shop Mall.cz a další středo- a východoevropské internetové prodejce. Fryc, který Mall.cz v roce 2000 založil ještě pod názvem Bílézboží.cz, svůj podíl ve firmě prodal nadvakrát: nejprve větší část v roce 2012 jihoafrickému fondu Naspers a zbytek v roce 2015, kdy kontrolu nad Mall.cz převzala skupina Jakuba Havrlanta. Z Fryce se stal investor, zažil už povedené exity ze startupů Apiary a ePojištění – ve druhém případě držel podíl 10 procent při celkové valuaci dosahující tři miliardy korun. Kromě projektů sdružených pod Reflex Capital (dříve Spread Capital) se pustil i do nemovitostí (domy a byty v Praze). Fryc žije kousek za Prahou, rád jezdí na motorce a fandí elektromobilce Tesla, řídí Model S.
„Já bych nemohl být jen tak doma. Nedovedu si představit, že bych si užíval, kdybych nic nedělal. Naopak si myslím, že by to bylo dost ubíjející.“ (Forbes, září 2016)
— Ondřej Fryc