98
Oliver Dlouhý
Majetek v hodnotě
1,5 mld. Kč

  • Dlouhý začínal podnikat jako teenager: u hranic s Rakouskem prodával borůvky, vyráběl jukeboxy nebo ve škole provozoval placený fotbálek.
  • V roce 2011 při cestě s přítelkyní do Portugalska zjistil, že neexistuje portál, který by uměl zkombinovat lety nízkonákladových aerolinek. Tak vznikl Skypicker, nyní Kiwi.com.
  • Dlouhý je nevlastním bratrem herců Michala a Vladimíra Dlouhých.
Zdroj financí
internet
Další obory
software
Datum narození
7. 1. 1988
Bydliště
Jindřichův Hradec
Rodiště
Praha
Rodinný stav
ženatý
Počet dětí
1
Posedlost
cestování, jeřabiny
Hlavní firma
Kiwi.com
Původ majetku
selfmade
Oliver Dlouhý nemohl na internetu najít žádný vyhledávač letenek, který by mu nakombinoval nízkonákladové lety z Prahy do Porta. Tak ho založil sám pod jménem Skypicker, který dnes už jako Kiwi.com denně zpracovává více než 100 milionů vyhledávacích dotazů a letos na obratu překoná 40 miliard korun. Především ale přinesl jeden z nejtučnějších exitů mezi českými startupy a Dlouhého vynesl jako jednoho z nejmladších miliardářů do klubu 100 nejbohatších Čechů. Předtím, než Kiwi.com koupil v červnu americký fond General Atlantic, držel Dlouhý 24,5 procenta. Obchod, který brněnskou firmu ohodnotil na 250 milionů eur, tak jeho podíl nacenil na 1,5 miliardy korun. Dlouhý ve firmě zůstává i poté, co Američané převzali nadvládu, jako CEO a říká: „Máme za sebou silného partnera, který má hluboké kapsy. Sám nás ponouká k tomu, abychom nacházeli příležitosti, jak správně utratit větší balík peněz.“ Kam až Kiwi.com nakonec doletí?
„Jednou mi naše investorka v Kiwi.com řekla: Hlupák se mstí, chytrý člověk odpouští a moudrý ignoruje. Tak jsem se snažil přerodit do toho moudrého.“ (Forbes, srpen 2019)
— Oliver Dlouhý