16
Ivo Lukačovič
Majetek v hodnotě
16,5 mld. Kč

  • Lukačovič se v Seznamu, který založil v roce 1996, manažersky neangažuje. Poslední roky ho vytěžuje zejména jeho nový projekt Windy.
  • Jeden z jeho startupů, společnost Melown Technologies zabývající se 3D mapováním, letos koupila švýcarská firma Leica Geosystems AG.
  • Lukačovič je nadšený kiter a pilot, patří mu pražské letiště Točná, vrtulník a také vzácný letoun Lockheed Electra 10A, s nímž J. A. Baťa v roce 1937 obletěl svět.
Zdroj financí
internet
Datum narození
7. 2. 1974
Bydliště
Praha
Rodiště
Praha
Vzdělání
nedokončené ČVUT
Rodinný stav
ženatý
Počet dětí
2
Posedlost
létání, kitesurfing
Auto
Tesla Model X
Hlavní firma
Seznam.cz
Vedlejší firmy
Windy.com
Původ majetku
selfmade
Loňský majetek
16,0 mld. Kč
Seznam.cz má rekord. Opět. V roce 2018 zvýšil tržby na 4,5 miliardy korun a zisk EBITDA posunul na 1,6 miliardy. Jak to? Česká internetová jednička už nenabírá lidi takovým tempem a její hardware (datová centra) drží déle, než se čekalo. To všechno se projevilo v posledním ohodnocení jmění Iva Lukačoviče, který Seznam.cz v roce 1996 založil v pokojíčku u svých rodičů a inspiroval se při tom americkým serverem Yahoo. Od předloňského roku mu portál patří zase ze 100 procent a na jeho přání se čím dál víc věnuje videoobsahu, v němž Lukačovič vidí budoucnost. On sám už do chodu Seznamu příliš nezasahuje. Věnuje se především svým koníčkům (létání, kitesurfing, snowkiting) a svému „pet projectu“, který s nimi souvisí. Startup Windy vizualizuje předpověď počasí pro lidi, kteří na něm životně závisí. Návštěvnost lehce překračuje milion uživatelů denně a zejména v době hurikánů je doslova v epicentru pozornosti. „Jsem na Windy pyšný víc než na Seznam,“ říkal Lukačovič v předloňském rozhovoru pro Forbes. Jinak si ovšem přísně střeží své soukromí, neobjevuje se na veřejnosti a na Twitteru se několikrát nechal slyšet, že nechce být veřejně činnou osobou. Lukačovič v létě prodal svůj druhý startup Melown Technologies, který softwarově modeluje 3D objekty podle leteckých snímků, švýcarské firmě Leica Geosystems AG, spadající pod švédský technologický holding Hexagon AB.
„Jsem na Windy.com strašně pyšný. Jsem na to víc hrdý než na Seznam, protože si to sám programuju.“ (Forbes, leden 2017)
— Ivo Lukačovič